Webové stránky

Nabízím vytvoření a nasazení webových stránek. Webové stránky vytvářím nad open source CMS systemech WordPress, Drupal nebo Prestashop. Spolu s tvorbou webových stránek jsem schopný zajistit i vhodný webhosting a doménu pokud je ještě nemáte.

F.A.Q. - Často kladené otázky

Pro provoz webových stránek potřebuje v zásadě dvě základní věci, webhosting a doménu. Doména vám umožní nasměrovat návštěvníky na vaše stránky. Nejčastěji je ve tvaru www.vase-firma.cz. Kdy ono “vase-firma” je právě vámi zvolené jméno. Platí, že kdo si dříve zaregistruje doménu ten ji může používat. Webhosting je kolekce služeb, které jsou namixované dle tarifu a potřeb zákazníka. Nejčastěji poskytované služby jsou místo pro uložení webových stránek, mailové služby a databázi.

Webhosting a doménu vždy zřizuji na údaje zákaznika. Zákazník je pak vždy majitel jak domény tak webhostingových služeb. Tím je zajištěna možnost změny dodavatele služeb spojených s vytvořením a správou webových stránek.

Záleží na zvoleném tarifu webhostingových služeb a doménu prvního řádu (.cz, .eu, .com, atd.). Počítejte s cenou okolo 1500 – 2000 Kč za webhostingové služby a okolo 350 Kč za doménu. Ceny jsou uvedeny s DPH. Tyto náklady se platí jednou ročně přímo poskytovateli webhostingových služeb vždy na rok dopředu. Lze ušetřit roční náklady tak, že se objedná služba na více jak jeden rok. Poskytovatelé pak nabízejí procentuální slevu nebo dají doménu zdarma.